Turystyka

Chorwacja

Chorwacja to idealne miejsce dla osób, które pragną wypocząć biernie i aktywnie, a także nacieszyć się wspaniałymi widokami. Infrastruktura turystyczna jest tu bardzo rozwinięta dzięki czemu można liczyć na wakacje z marzeń (sprawdź oferty na samolotem - http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/chorwacja/). Bliskość Morza Adriatyckiego stanowi kolejny atut, a także przepiękne plaże na których relaks możliwy jest od rana do wieczora.

Kraj ten jest także pełen luksusowych hoteli, dzięki czemu można być pewnym znalezienia tego jednego, który spełni wszystkie oczekiwania i zapewni całkowity komfort. Oprócz noclegów i wyżywania bardzo często oferują one dodatkową rozrywkę. Niektóre z nich posiadają aquaparki oraz baseny a także zapewniają niezapomnianą zabawę dzieciom. Jeśli ktoś nie przepada za takim rozwiązaniem i woli nieco bardziej zacieśnić więzy z naturą jak najbardziej może skorzystać z pola namiotowego. Takie wakacje to niewątpliwie przygoda, zwłaszcza w Chorwacji, która pełna jest miejsc, w których warto pozostać choć parę dni, by poczuć ich atmosferę.

Decydując się na jazdę samochodem do Chorwacji nie wolno zapomnieć rzecz jasna o dokumentach związanych z autem oraz o międzynarodowym ubezpieczaniu odpowiedzialności cywilnej, które obowiązuje na terenie UE. W samej Chorwacji należy poruszać się z prędkością 50 km/h na terenie zabudowanym oraz 90 poza nim. Na drogach ekspresowych można przyśpieszyć do 110 km/h, natomiast na autostradach do 130. Jeśli zaś chodzi o obowiązujące przepisy dotyczące wyposażenia samochodu to są one takie same jak w Polsce.

DubrownikPrzed dostaniem się do samej Chorwacji powinno się jednak brać pod uwagę opłaty drogowe, których trzeba dokonywać w poszczególnych krajach oraz konieczność zakupu dodatkowych winiet, które znajdują się w kioskach, na stacjach benzynowych czy przejściach granicznych. Już w Chorwacji winiety nie są potrzebne, płatne zaś są poszczególne odcinki autostrady.

Zwiedzanie Chorwacji na własną rękę

Tras prowadzących do tego pięknego kraju jest wiele (wyznacz trasę i oblicz koszty: http://crolove.pl/ile-kosztuje-przejazd-do-chorwacji-policz-zanim-pojedziesz/) i zależą od indywidualnych preferencji. Można bowiem wybrać możliwie długą drogę obfitującą w miejsca, które warto zobaczyć lub też skupić się na szybkim dojeździe na miejsce. Pierwszego wyboru należy dokonać pomiędzy Czechami a Słowacją, następnie zaś czeka Austria lub Węgry, dalej zaś Węgry albo Słowenia. Najkrótszy czas podróży ze stolicy Polski do Zagrzebia wynosi około 11 godzin. Zdecydowanie szybciej można dostać się do Chorwacji wybierając lot samolotem. Trwa on około trzech godzin, warto również zarezerwować go znaczenie szybciej, by obniżyć koszty podróży. Główny port lotniczy znajduje się w Zagrzebiu a dokładniej 17 kilometrów od miasta, poza tym jednak można skorzystać z sześciu innych lotnisk.

Chorwacja [https://instagram.com/lovecroatia] to przepiękne plaże, niezwykle różnorodne, bowiem można tu znaleźć wiele ich rodzajów . Niektóre są kamieniste, posiadają płyty skalne, inne zaś są idealne dla rodzin z dziećmi. Są też plaże, na których nie brak rozrywek, jak chociażby plaża Zrče na wyspie Pag, lub takie, gdzie można swobodnie pokazać się bez okrycia wierzchniego. Takie plaże, przeznaczone dla nudystów znajdują się chociażby na Istrii - Koversada czy Valalta, na wyspie Krk - Punat i Baška, czy niedaleko Dubrownika – plaża Lokrumska. Można wybrać na odpoczynek również miejsca trudno dostępne lub też zdecydować się na piaszczyste i urokliwe plaże.