Warto odwiedzić w Chorwacji

Dubrownik

W Chorwacji zachwycają także miasta, pełne urokliwych miejsc i zabytków. Godzinami można przechadzać się po uliczkach i obserwować uśmiechniętych mieszkańców. Zapraszają restauracje, puby i dyskoteki, a także muzea i teatry. Chorwackie miasta to mnogość atrakcji oraz wspaniały sposób na udane wakacje.

Niewątpliwą perełką jest oczywiście Dubrownik. Ulokowany jest on w południowej Dalmacji i należy do najpiękniejszych miast w Europie. Ma nienaruszone mury obronne mimo napaści w przeszłości jako jedno z niewielu średniowiecznych miast w Europie, a także wiele miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest Brama Pile, monumentalne wejście do miasta prowadzące przez starą fosę, która dzisiaj stanowi zielony ogród wraz z mostem kamiennym. Dalej warto wybrać się główną ulicą, która prowadzi przez stare miasto, czyli Stradun, bowiem można tu poczuć jak oddycha miasto, poczuć jego atmosferę

Na odkrycie czeka także chociażby renesansowy Kościół Zbawiciela oraz klasztor Franciszkanów wznoszący się zaraz obok. Dubrownik to również Pałac Sponza, który powstał w latach 1516 – 1522. Od zawsze stanowił on siedzibę urzędów istotnych dla funkcjonowania miasta, a obecnie znajduje się w nim jedno z największych europejskich archiwów. Przede wszystkim zaś jest on naprawdę przepiękny, podziwiać można chociażby bogato ozdobiony dziedziniec.

Zwiedzanie Chorwacji

Zagrzeb

Cudownym miejscem jest również Zagrzeb, stolica i największe miasto Chorwacji. Jego najstarszą część stanowi Wzgórze Kapitol, na którym można podziwiać kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XIII wieku w stylu gotycko-barokowym.

Kamienną Bramą również z wieku XIII można natomiast dostać się na Wzgórze Gradec. Głównym placem w Zagrzebiu jest zaś Markov Trg, na którym znajduje się kościół świętego Marka oraz barokowy pałac. Gradec to także muzea pełne fascynujących zbiorów. Warto również wybrać się do miejsc, w których w ciszy można nacieszyć się pięknem natury jak na przykład Park Maksimir. To także idealne miejsce na romantyczne schadzki.

Pięknym miastem jest Rijeca, pełna nadmorskiego czaru ukrytego w urokliwych uliczkach. Będąc tutaj (http://www.uniline.hr/chorwacja/rijeka.php) warto zobaczyć ulubione miejsce spotkań, czyli Korzo, a także Muzeum Miasta, czy też znajdujący się tu Pałac Modello będący połączeniem neorenesansu z elementami neobaroku.